Włącz obsługę języka Java Script lub obsługę Flash media w swojej przeglądarce.

WARTO WIEDZIEĆ

 

CENTRALNE ODKURZANIE

 

Centralne odkurzanie jest nazwą instalacji, zastępującej tradycyjny odkurzacz, systemem ułatwiającym utrzymanie czystości w pomieszczeniach. System zbudowany jest z instalacji powietrzno-ssącej (rury PCV, umieszczone w ścianach i podłodze) zakończonej w pomieszczeniach gniazdami, umożliwiającymi podłączenie elastycznej rury (do 9 m długości), zakończonej końcówką ssącą – tak jak w tradycyjnym odkurzaczu.

 

Podciśnienie w systemie wytwarza jednostka centralna czyli właściwy odkurzacz, zazwyczaj umieszczony w pomieszczeniu gospodarczym lub garażu. Odkurzacz wyrzuca zassane powietrze, po wcześniejszym filtrowaniu, na zewnątrz budynku

 

Uruchomienie systemu polega na włożeniu rury ssącej do gniazda systemu i załączenia włącznika na rączce rury. System jest całkowicie bezpieczny, instalacja włączająca jednostkę centralną, jest instalacją niskonapięciową (24V)

Zalety systemu

  • Duża siła ssania powodująca usuwanie nawet trwałych zanieczyszczeń
  • Cicha praca, słyszalne jest jedynie zasysane powietrze
  • Nie zajmuje miejsca – w domu jest przechowywana jedynie elastyczna rura ssąca
  • Odkurzacz posiada własne gniazdo, umożliwia ono podłączenie rury ssącej i sprzątnięcie samochodu, jeżeli odkurzacz jest zawieszony w garażu
  • Bardzo dobre filtrowanie dzięki zaawansowanym filtrom
  • Zasysane powietrze nie wraca do sprzątanego pomieszczenia. Ważne dla osób cierpiących na alergię lub schorzenia układu oddechowego
WYKONANIE INSTALACJI

 

Jednostki centralnej 

Odkurzacz BEAM można zainstalować w domach i obiektach budowanych, remontowanych oraz już wykończonych. Montaż systemu centralnego odkurzania wykonuje się w dwóch etapach. W pierwszej fazie wykonujemy instalację ssącą PVC. Druga faza to montaż jednostki centralnej wraz z osprzętem.

Jednostka Centralna

 

Likwidowanie przyczyn zanieczyszczeń

Powietrze z odkurzacza po przejściu przez filtr jest odprowadzane na zewnątrz budynku, co zabezpiecza użytkownika odkurzacza i jego mieszkanie przed bezpośrednim stykaniem się ze szkodliwymi mikrocząsteczkami oraz bakteriami i roztoczami. Takiego komfortu nie zapewniają tradycyjne odkurzacze, nawet te z filtrami wodnymi. Ponadto odkurzacz BEAM oczyszcza w czasie pracy powietrze w pomieszczeniu, zmniejsza także zawartość w nim alergenów.

Likwidowanie przyczyn zanieczyszczeń

 

Pozbywanie się drobnoustrojów

Doskonałe właściwości ssąco-pochłaniające odkurzacza BEAM pozwalają usunąć wraz z kurzem niepożądane drobnoustroje takie jak: wirusy, bakterie, roztocza, grzyby. Przestaje zatem być problemem palenie papierosów oraz posiadanie zwierząt domowych, roznoszących zarazki.

Pozbywanie się drobnoustrojów

Roztocze znajdujące się w pościeli powiększone 600 razy (dla rozdzielczości ekranu 1280 x 1024)

 

Funkcjonalność

Długi elastyczny wąż ssący pozwala dotrzeć do każdego zakamarka mieszkania, nawet znacznie odległego od gniazda, dzięki czemu użytkownik oszczędza własny czas i energię. Nie wie, co to splątany przewód, przenoszenie odkurzacza w różne miejsca, częste opróżnianie pojemnika na śmieci. Odkurzacz BEAM ma pojemnik tak duży, że czyści się go co kilka miesięcy, co jest dodatkowym jego atutem.

Funkcjonalność

PYTANIA I ODPOWIEDZI

 

 

P: Czy w zestawie z odkurzaczem otrzymam wyposażenie dodatkowe np. wąż, szczotki? 

O: Tak, na wyposażeniu odkurzacza jest wąż i szczotki (różne w zależności od wybranego zestawu)

 

P: Czy mogę podłączyć stary wąż od odkurzacza do nowego systemu?

O: Niestety nie. Podłączany wąż posiada końcówkę zgodną z kształtem gniazda i umożliwiająca zdalne uruchomienie jednostki centralnej.

 

P: Czy mogę zainstalować system w wykończonym mieszkaniu/budynku?

O: Tak. Niestety wiąże się to z koniecznością wkucia rur i gniazd w już wykończone ściany i podłogi.

 

P: Właśnie buduję dom/wykańczam mieszkanie. Kiedy powinienem rozpocząć instalację centralnego odkurzania?

O: Najlepiej rozpocząć instalację, gdy są spełnione następujące warunki:

          - Istnieje szczelne zadaszenie,

          - Nie ma wylewek jest tylko tzw. chudziak

           - Są postawione ścianki działowe

          - W momencie instalacji jednostki centralnej jest konieczna możliwość podłączenia jej do sieci 220V

 

P: Mam już instalację w ścianach, chcę nabyć i samodzielnie zamontować jednostkę centralną. Czy jest to możliwe?

O: Tak. Jednakże sugerujemy powierzenie tego zadania wyszkolonemu monterowi. Nasza firma podłączając jednostkę wykona również testy sterowania odkurzaczem i podciśnienia w instalacji

 

P: Czy ma znaczenie kolor rur instalacyjnych bądź  ich producent?

O: Tylko do pewnego stopnia. Dostępne na rynku dedykowane do instalacji materiały mają zbliżone parametry techniczne. Ważnym jest aby instalacja została wykonana właśnie z przeznaczonych do tego celu materiałów. Rury i kształtki są zamurowane w ścianach i jako takie nie podlegają szczególnym obciążeniom (mniejszym niż np. instalacja hydrauliczna). W naszych instalacjach stosujemy sprawdzone materiały produkcji kanadyjskiej i amerykańskiej, m.in. Plastiflex, Santech.

 

P: Jakie uszkodzenia instalacji występują najczęściej i jak je można naprawić?

O: Najczęściej dochodzi do mechanicznego uszkodzenia rurociągu bądź instalacji elektrycznej (np. podczas wiercenia otworu w ścianie po wykończeniu budynku.) Jeżeli uszkodzenie nastąpiło przed położeniem tynków/wylewek - wymieniamy poprostu uszkodzone elementy instalacji. Jeżeli rurociąg został uszkodzony po tynkach jest konieczne odkucie uszkodzenia, naprawa oraz ponowne zatynkowanie.

W przypadku uszkodzeń instalacji elektrycznej proponujemy zastosowanie bezprzewodowego zdalnego sterowania o zasięgu pilota do 300m. Nasza firma proponuje montaż zaworu zabezpieczającego instalację przed przeciążeniem, jeżeli nastąpiłoby przypadkowe załączenie systemu (np. ktoś siadł na pilota, a wszystkie gniazda były zamknięte).

 

CZYSZCZENIE PARĄ

 

Metoda czyszczenia gorącą parą polega na używaniu parownicy jak normalnego odkurzacza domowego. Operator prowadzi ssawkę płynnymi ruchami umożliwiając, wyrzucanej parze rozpuszczenie zbieranego brudu. Ponieważ gorąca para posiada właściwości dezynfekujące, urządzenia tego typu mają zastosowanie w stołówkach, kuchniach, toaletach, basenach i natryskach. Ponadto z powodzeniem mogą służyć do dezynfekcji i czyszczenia ścian sufitów maszyn i ich części w zakładach przemysłu spożywczego, szpitalach, przychodniach, karetkach pogotowia.

 

Dlaczego mycie parą jest skuteczne: 

  • Detergent: Para to woda w stanie gazowym, który daje dużą siłą czyszczenia. jest wolna od pierwiastków takich jak magnez i wapń, będące główną przyczyną powstawania przebarwień i prowadzą do osadzania się mikroorganizmów. Para rozpuszcza tłuste osady, nanosy; działa intensywnie na wszelkiego rodzaju< zabrudzenia i dokładnie czyści różne powierzchnie.
  • Dezynfekcja: para zapobiega powstawaniu bakterii, drożdży, pleśni; posiada właściwości dezynfekujące, zgodne z normą AFNOR NFT 72281

 

ODKURZANIE I ODPYLANIE PRZEMYSŁOWE

 

Strefy zagrożone wybuchem

W przestrzeni, w której produkuje się bądź przechowuje ciecze, gazy, materiały łatwopalne dochodzi do zagrożenia wybuchem. Urządzenia pracujące w takich warunkach muszą być odpowiednio przygotowane i zabezpieczone, najlepiej spełniając normy opisane dyrektywą ATEX.

Więcej informacji można znaleźć:

 

 

 

loga